Kriz ortamında 150 milyon TL’lik kredi kullandırdı

7.01.2010
TÜRKİYE’nin ilk konut finansmanı şirketi olarak 2008 yılının haziran ayında faaliyete başlayan DD Mortgage, konut finansmanı kapsamında kullandırdığı kredilerin toplamı 150 milyon TL’nin üzerine çıktı

“2009 bütçe hedeflerimizi yakaladığımız bir yıl oldu” diyen DD Mortgage Genel Müdürü Murat Aysan, şunları söyledi: “Ancak yaşamış olduğumuz global kriz doğal olarak stratejilerimizde değişikliğe gitmemize de neden oldu. 2010 yılında daha hızlı büyüyen ve yaygınlaşan bir DD Mortgage olacak. İstanbul’da konut finansmanında yüzde 1 civarında olan payımızı önümüzdeki yıl 3 katına çıkarmayı ve başta Ankara ve İzmir olmak üzere diğer illere de yayılmayı planlıyoruz.”

5 ANA GRUPTA TOPLADI

Müşteri ihtiyaçlarını temelde 5 ana grupta topladıklarına dikkat çeken Aysan, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “İlk Ev Alımı, Yatırım Amaçlı Ev Alımı, Kredi Transferi. Eve Nakit( İpotekli Bireysel Finansman), Yurtdışında Yaşayana Türkiye’de Ev. Farklı ihtiyaçlar, farklı ürün seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Hizmete sunmuş olduğumuz ürünlerin bazılarının sadece DD Mortgage’da bulunması nedeniyle, karar vermeden önce geniş bir tüketici kitlesi bizden de teklif almadan karar vermiyor. Toplam geri ödeme tutarı ve vade üzerinde büyük tasarruf sağlayan 14 günde bir ödeme olanağı sunan,’Sık Öde Az Öde’ adlı ürünümüz, ya da mevcutta sahip olduğu konutu hemen satmak zorunda kalmadan daha iyi bir konut satın almak isteyen tüketicilere yönelik ‘Önce Al Sonra sat’ ürünümüz, yatırımcı kitlesi için çok özel esnek ödeme seçenekleri içeren esnek ürünümüz ya da ‘Transfer ve Fazlası’ gibi piyasada inovasyon olarak nitelendirilebilecek ürünlerimiz bulunuyor.”

Kaynak : Hürriyet Emlak Yasam EkiTüm haberler için tıklayınız. İleri >>


Bizden Haberler
20.02.2010 Konut faizlerinde indirim devam ediyor
07.01.2010 Kriz ortamında 150 milyon TL’lik kredi kullandırdı


Emlak Yaşam Haberleri
27.10.2017 iki design group,...
27.10.2017 Yapı Merkezi’nden 3...
26.10.2017 NG Residenceta 4 bin...